Bugün 8 Ekim 2015 Perşembe

DAVETSİZ MİSAFİR YOZGAT'TA

Samanyolu TV'de Davetsiz Misafir isimli program düzenleyen Turgay Başyayla ve ekibi sezonun 5. Program çekimlerini Yozgat'ta gerçekleştirdi. Yozgat'ın tanıtımına katkı sağlayacak olan Davetsiz misafir programı çekimleri tamamlandı. Samanyolu televizyonun da yayınlanan tüm Türkiye'de ve 165 ülkede beğeniyle izlenen Davetsiz Misafir programı Yozgat Belediyesi Çapanoğlu Kentpark tesislerinde testi kebabı ve Şahin tepesinde Tandır kebabı yapımı çekimleri yapıldı.

Paylaş :
Yazdır :
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
3 Ekim 2013 Perşembe
DAVETSİZ MİSAFİR YOZGAT'TA

Samanyolu TV'de Davetsiz Misafir isimli program düzenleyen Turgay Başyayla ve ekibi sezonun 5. Program çekimlerini Yozgat'ta gerçekleştirdi. Yozgat'ın tanıtımına katkı sağlayacak olan Davetsiz misafir programı çekimleri tamamlandı. Samanyolu televizyonun da yayınlanan tüm Türkiye'de ve 165 ülkede beğeniyle izlenen Davetsiz Misafir programı Yozgat Belediyesi Çapanoğlu Kentpark tesislerinde testi kebabı ve Şahin tepesinde Tandır kebabı yapımı çekimleri yapıldı.Yozgat'ı çok sevdiğini ve Sürmeli şenliklerinde sahneye çıktığında Yozgat'ta çekim yapmak için söz verdiğini dile getiren Davetsiz Misafir Turgay Başyayla, “Sürmeli Şenliklerinde Yozgat'ta program çekimi yapmak için söz vermiştim. Vermiş olduğum sözü yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyorum. Yıllardır Yozgat yöresine ait türküleri seslendirmekten de büyük keyif aldım. Hatta son albümümde de Yozgat türküsüne yer verdim. Yeni albümümde Türkiye'nin yedi bölgesinden türkü seslendirdim. Bu güzel dostluğumuzun nişanesi olarak iç Anadolu bölgesinden ise Yozgat türküsüne yer verdim” dedi.

ÖZ EVLATLARIYMIŞ

GİBİ KARŞILADILAR

Yozgat'ta çok sıcak bir şekilde karşılandıklarını belirten Başyayla, “Burada o kadar güzel karşılandık ki, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız Yozgat halkı beni öz evlatlarıymış gibi karşıladılar. Kendimi Yozgatlı gibi hissettim. Testi kebabını yedikten sonra yarı Yozgatlı oldum. Davetsiz misafir programını çekmek için o gün sahneden bir söz verdim. Söz verdiğim vakitte geldim ve kış ayları gelmeden, Yozgatlı hemşerilerimizi soğukta sıkıntıya sokmadan Davetsiz Misafir programının 5'inci bölümünü burada gerçekleştiriyoruz. Yozgat tarihi, kültürü, doğal güzellikleriyle, yetiştirdiği insanlarla ve güler yüzlü halkıyla çok kadim bir şehir. Bizde bütün dünyada bunun anlatımına, milli manevi değerlerine, sofra kültürüne güler yüzlü insanlarına katkı sağlayacak şekilde bir program eda ediyoruz. Çok güzel hazırlıklar yapılmış. Başta belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Programımız yaklaşık 165 ülkede takip ediliyor. Burada iki gün boyunca Yozgat'ımızı en güzel şekilde tanıtmak için çalıştık.” Şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Yusuf Başer ise sözünde durarak Yozgat'ta program çekimi yapan Turgay Başyayla ve ekibine teşekkür ederek, “Sürmeli Şenliklerinde Turgay Başyayla program çekimi için Yozgat'a gelme sözü vermişti. Davetsiz Misafir tüm dünya ve Türkiye'de ailece keyif alarak izlenebilecek bir program. Yozgat gelenek görenekleriyle, sofra kültürüyle oldukça zengin bir şehir. Örfümüzü, ananelerimizi, adetlerimizi, kültürümüzü tüm dünyaya tanıttığı için Turgay Başyayla ve Davetsiz Misafir ekibine teşekkür ediyoruz" dedi.

Davetsiz Misafir Turgay Başyayla Yozgat'ta gerçekleştirilen çekimler hakkında Gazetemiz Yazıişleri Müdürü Yakup Salman'a bilgi verdi.

Samanyolu televizyonunda yayınlanan ve Yozgat'ta çekimleri yapılan 3'üncü sezon 5'inci bölüm Davetsiz Misafir Programı 18 Ekim 2013 Cuma akşamı saat 23:00 ?da yayına girecek.3 Ekim 2013 Perşembe

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
 

Henüz yorum yazılmamış... Bu habere ilk yorumu siz yapın